Селище Зеленівка утворене в 1963 році шляхом об’єднання трьох приміських хуторів:Рожнівки,Зеленівки і Проценково.

У 1967 році Зеленівку було приєднано до Дніпровського району міста Херсона і надано статус селища міського типу.

Сучасна Зеленівка –це селище з розвиненою промисловістю.

На території селища діють:

- 7 сільськогосподарських підприємств,які орендують земельні ділянки загальною площею 1610га;

- плодоовочевий комбінат «Херсон»;

- завод з переробки насіння рослин та виробництва біопалива «Лібер»;

- Херсонський державний центр експертизи сортів рослин;

-комунальне підприємство «Теплокомунгосп».

Багатство селища –не тільки його господарський комплекс,але й заклади ,що задовольняють потреби населення в освітянських послугах , у тому числі дитячі садки №46 та № 47 та Зеленівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 38 Херсонської міської ради.

Школа набула статусу середньої школи у 1973 році (рішення виконавчого комітету Зеленівської селищної Ради Народних депутатів Дніпровського району м.Херсона від 20.08.1973 р. "Про відкриття середньої школи №38”)

Першим директором 8-річної школи став Ларченко Тимофій Абрамович – учитель географії.

З 1973 року директором середньої школи стає Філіпченко Іван Романович, учитель історії.

З 1979 року по 1997 рік навчальнм закладом керувала Коломійцева Євгенія Іванівна, учитель історії.

З 1997 року по 2001 рік – Худенко Світлана Миколаївна, учитель географії.

З 2001 року очолює школу директор – Дехканова Марія Богданівна, учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, "Відмінник освіти України”.

На сьогоднішній день результати діяльності педагогічного та учнівського колективів дають підстави стверджувати, що школа впевнено переходить від режиму функціонування до режиму розвитку, оскільки в закладі велика робота ведеться по нарощуванню учительського та учнівського потенціалів.