Картинки по запросу медицина

Графік роботи

медичного працівника Міхель Юлії Юріївни 

на 2020-2021 навчальний рік

 

 

 

 

Понеділок    Вівторок             Середа                Четвер                 П'ятниця           
 8.00-15.50          8.00-15.50         8.00-15.50           8.00-15.50           8.00-15.50  

Профілактика грипу та ГРВІ або як не підхопити застуду цієї зими

Мороз і сонце, день чудовий .. чи ні? Холодна пора року може бути наповнена чарівними митями, але простуда або грип легко зіпсують і трудові будні, і довгоочікуваний відпочинок з сім'єю. Як захистити себе і близьких від грипу і ГРВІ? Зараз все розповімо.

Простудні захворювання набирають силу на початку зими і можуть зіпсувати і новорічні свята, і всі канікули. Щоб зберегти здоров'я, сили і прекрасний настрій для близьких, варто провести профілактику грипу та ГРВІ. Вірусні захворювання та побутові застуди можна запобігти, якщо вжити необхідних заходів профілактики. Погодьтеся, запобігання хвороби краще, ніж лікування.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ГРИП ВІД ГРВІ?

Якщо Ви збираєтеся перемогти хворобу, потрібно добре вивчити свого супротивника. Сезонних вірусних захворювань досить багато, але часто всі їх, не розбираючись, називають одним словом "застуда". Чим відрізняється грип від ГРВІ? Найпростішою відповіддю був би "всім", але ми легких шляхів не шукаємо.

Почнемо з термінології - "грип" перекладається з французької як "схоплювати, дряпати", і якщо Ви хоч раз відчували на собі цю хворобу, Ви розумієте, чому він отримав таку назву. Взагалі, грип, ГРЗ та ГРВІ - хвороби, які спочатку викликаються різними вірусами і відрізняються і симптоматикою, і протіканням хвороби.

Існує більше двохсот вірусів, які викликають простудні захворювання. Відповімо на найбільш часті питання про відмінності цих захворювань.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ГРИП ВІД ЗАСТУДИ?

Застуда - побутова назва, яке позначає будь-яке нездужання, викликане вірусами або звичайним переохолодженням. З грипом все ці нездужання ріднить ряд загальних симптомів, проте саме протікання хвороби не дасть Вам сплутати грип з застудою. Навіть у здорової людини з сильним імунітетом грип протікає з симптомами інтоксикації - ломота в суглобах, біль в очних яблуках, може супроводжуватися нудотою і ознобом, також для цього захворювання характерні скачки температури, яка тримається вище норми від 2 днів до тижня, і сильний головний біль.

Якщо організм ослаблений або імунітет нестабільний, як буває у дітей, літніх людей та вагітних жінок, грип протікає важче, може викликати судоми і приводити до запалення легенів (пневмонії) або інших хвороб дихальних шляхів, тому вони найбільш уразливі під час епідемій.

На початку перебігу хвороби грип характеризується сухим кашлем, однак при виникненні ускладнень може з'явитися мокрота, як при бронхіті. Простудні захворювання проходять швидше і не вимагають тривалого відновлення, в той час як після грипу потрібно тривалий відновлювальний період з запамороченнями і перепадами артеріального тиску.

ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ГРЗ ВІД ГРВІ?

ГРЗ і ГРВІ - абревіатури, які часто плутають, що не дивно - ці групи захворювань практично ідентичні. ГРЗ розшифровується як гостре респіраторне захворювання, а ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція. Таким чином, основна відмінність між ними - вірусний характер, ГРЗ може обмежитися одним пацієнтом, а ГРВІ має властивість передаватися.

Таким чином, віруси грипу входять в поняття ГРВІ, і до установки точного діагнозу - визначення конкретної інфекції, яка з'явилася в організмі людини, - перший діагноз у хворих становлять саме ці чотири букви.

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА ГРИП ТА ГРВІ?

Зазвичай застуди виникають в міжсезоння, і часто ми задаємося питанням, як не захворіти на застуду восени, однак найбільш небезпечні епідемії грипу - в зимово-весняний період, особливо часто спалаху хвороби відбуваються в лютому і березні. Якщо Ви дбаєте про своє здоров'я, то варто запобігти застуді на ранній стадії або убезпечитися від неї зовсім за допомогою профілактичних заходів.

Перш за все, актуальні спільні заходи з підтримки імунітету - якісне харчування, мультивітаміни, зарядка. Щоб запобігти появі застуди на ранній стадії, досить дотримуватися елементарних заходів безпеки:

  • уникати переохолодження, особливо замерзання ніг і носа, так як ослаблений організм може швидше заразитися;
  • намагатися не контактувати з хворими;
  • регулярно прати всі речі, які потрапляють разом з Вами в громадські місця, особливо в період епідемій, в тому числі і верхній одяг, так як віруси можуть досить довго зберігатися в ньому;
  • при виникненні нежиті використовувати одноразові хустки , щоб не стає "мобільним домом" бактеріальної колонії;
  • під час епідемій або якщо Ви самі підхопили вірус і змушені бути на вулиці або в громадському місці, потрібно носити стерильну медичну маску, і міняти маски не рідше, ніж раз на 4 години.

Також, відповідаючи на питання, як запобігти захворюванню, потрібно пам'ятати про правила гігієни при відвідуванні громадських місць - обов'язково очищати руки і обличчя після відвідин громадського транспорту і публічних місць.

Якщо захворювання вже торкнулося Ваших домочадців, варто подумати, як не заразитися ГРВІ від хворого, так як часто хвороба може по колу захоплювати всіх проживаючих в будинку. Якщо в будинку є хворий на ГРВІ або грипом, то після контакту з ним варто особливо уважно поставитися до гігієни. У кімнаті з хворим потрібно регулярно провітрювати, це піде на користь і самому хворому, і здоровим домочадцям.

Найбільш ефективно наскрізне провітрювання, але воно може негативно позначитися на стані хворого. Щоб оновити повітря в кімнаті без протягів, краще використовувати брізер - він буде своєчасно подавати свіже повітря в кімнату без вуличного холоду, а також бруду, пилу і алергенів за рахунок декількох ступенів фільтрації.

Запобігти захворюванню завжди краще, ніж лікувати його. Міцного Вам імунітету!